Достапни линкови

Просечната нето-плата 20.299


Просечната месечна исплатена нето-плата во јули годинава изнесува 20.299 денари, покажуваат податоците на Заводот за статистика. Според тоа, просечната плата за една година се зголемила за 2,7 отсто.
Во јули годинава, 2,6 отсто од вработените не примиле плата.
XS
SM
MD
LG