Достапни линкови

Солзавец за грчките камионџии


Полицијата употреби солзавец за да ги растера грчките превозници што сакаа да го блокираат автопатот Солун - Атина. Камионџиите штрајкуваат веќе трета недела. Полицијата соопшти дека уапсила еден човек за време на денешните немири.
Превозниците не ја испочитуваа владината наредба за итно враќање на работа.
XS
SM
MD
LG