Достапни линкови

Истрага за затајување данок и рекет притив братот на Карзаи


Американското обвинителство покрена истрага за еден од браќата на авганистанскиот претседател Хамид Карзаи, објави весникот Вол Стрит Џурнал. Најстариот брат Махмуд Карзаи е осомничен за затајување данок и изнуда. Тој вели дека обвинителите нема да најдат ништо.
XS
SM
MD
LG