Достапни линкови

Полки туристи загинаа во автобуска несреќа во Германија


Најмалку 11 луѓе загинаа, а десетици други се повредени кога полски туристички автобус излета од патот источно од Берлин. Првичните информации велат дека до несреќата дошло кога возачот, избегнувајќи друго возило удрил во носечки столб на надвозник. Најголем дел од патниците во автобусот биле полски тинејџери.
XS
SM
MD
LG