Достапни линкови

Самоубствен напад врз конвој на НАТО во Авганистан


Во самоубиствен напад со автомобил бомба врз НАТО конвој во северен Авганистан, при што едно дете загинало, а уште неколку лица биле повредени, соопшти авганистанската полиција. Портпарол на НАТО го потврди инцидентот, соопштувајки само дека немало повредени војници на Алијансата.
XS
SM
MD
LG