Достапни линкови

САД:воена акција проти Иран не е идеално решение


Претседателот на Соединетите држави Барак Обама изјави дека ако Иран има нуклеарно оружје тоа ќе биде вистински проблем, но воена акција од страна на Израел или на САД не е идеален начин да се реши кризата. Обама изјави дека САД се отворени проблемот со нуклеарната програма на Иран да се реши по дипломатски пат. Американсите воени власти предупредија дека евентиуални воени акции од страна на Израел и САД врз Иран може да предизвикаат одмазднички акции од страна на Техеран
XS
SM
MD
LG