Достапни линкови

Тадиќ:да не се шпекулира за дијалогот меѓу Србија и Косово


Српскиот претседател Борис Тадиќ од Њујорк порача дека не треба да се шпекулира за модалитетот на идниот дијалог меѓу Белград и Приштина. Тој изјави дека треба да се дефинира формата на тој дијалог и основните теми за кои ќе се разговара. Тадиќ изјави дека за тоа во четврток ќе разговара со шефицата на европската дипломатија Кетрин Ештон, тие ќе разговараат и за приближувањето на Србија кон ЕУ.
XS
SM
MD
LG