Достапни линкови

Мировен марш во Скопје


Се одржа мировен марш во Скопје, по повод Светскиот ден на мирот - 21 септември. Маршот го организираше Сојузот на борци на Скопје.
Маршот тргна пред Собранието, од каде стотина граѓани, ветераните од НОБ и питомците од Воената академија, се упатија кон споменикот на ослободителите на Скопје пред зградата на Владата. Таму беше прочитана пораката за мир на генералниот секретар на ОН Бан Ки-Мун.

XS
SM
MD
LG