Достапни линкови

Клинтон против зголемувањето на воената моќ на Иран


Американската државна секретарка Хилари Клинтон ги повика Иранците да го отфрлат зголемувањето на улогата и моќта на иранската армија. Таа рече дека САД се загрижени поради порастот на воената сила на Иран и дека таа загриженост ја делат и многумина Иранци.
XS
SM
MD
LG