Достапни линкови

Русија купува Боинг авиони


Руската државна фирма ,,Технологии,, која ги менаџира владините акции во неколку регионални авиокомпании денeска соопшти дека ќе плати 3,7 милијарди долари за 50 нови авиони од типот Боинг 737. Авионите ќе бидат наменети за националната авиокомпанија Аерофлот, односно за обнова на нејзината застарена флота.
XS
SM
MD
LG