Достапни линкови

Кривична пријава за поранешниот градоначалник на Кавадарци


Поранешниот градоначалник на Кавадарци Панчо Минов доби кривична пријава за злоупотреба на службената положба. Тој се товари дека го оштетил општинскиот буџет за околу 2,2 милиони денари, односно околу 36 илјади евра.
XS
SM
MD
LG