Достапни линкови

Рускиот министер за одбрана во посета на Вашингтон


Американскиот секретар за одбрана Роберт Гејтс се сретна со неговиот руски колега Анатолиј Сердјуков во Вашингтон. Ова е прва посета на руски министер за одбрана на Пентагон во последните пет години.
XS
SM
MD
LG