Достапни линкови

Закана за подметната бомба во Ајфеловата Кула


Француската полиција соопшти дека заканата за подменатната бомба во Ајфеловата Кула е само лажен аларм. Полицијата по анонимниот повик што го добила за подметната бомба , евакуирала околку 2 илјади посетители на Кулата. Новинската агенција Франс прес јавува дека и метрото станица во Париз била евакуирана синоќа по анонимна закана за бомба.
XS
SM
MD
LG