Достапни линкови

Девет милитанти се убиени во Северен Вазиристан


Девет милитанти се убиени во напад со најверојатно беспилотно американско летало во пакистанскиот регион Северен Вазиристан. Според локални разузнавачки извори, три ракети го погодиле скривалиштето на милитантите во Шавал, во близина на границата со Авганистан.
Во друг инцидент, во Хангу, е убиен новинар. Според полицијата, тој добил закани од милинати затоа што пишувал за нивните активности.
XS
SM
MD
LG