Достапни линкови

НАТО уби 14 бунтовници во Авганистан


НАТО соопшти дека во серија воздушни напади во централен Авганистан убиле 14 бунтовници, откако тие нападнале патрола на авганистанската армија. Тензиите во Авганистан се зголемуваат пред најавените избори за во недела.
XS
SM
MD
LG