Достапни линкови

Десетина ирански работници починаа по експлозија на гасовод


Десетина ирански работници починале во болница, поради последици од изгорениците што ги здобија во петочната експлозија на гасовод на северот на Иран. Во експлозијата беа повредени 16 работници.

XS
SM
MD
LG