Достапни линкови

20 убиени на таџикистанско авганистанската граница


Властите во Таџикистан соопштија дека најмалку 20 исламистички милитанти и еден граничар биле убиени во престрелка на границата со Авганистан. Се прецизира дека милитантите се криеле на еден остров на реката Пинџ и оти престрелката траела неколку часови.
XS
SM
MD
LG