Достапни линкови

Временска прогноза - променливо облачно


Денеска не очекува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд и грмежи. Можна е и појава на невреме со пороен дожд и засилен ветер. Утринската температура ќе се движи од 12 до 19 степени, а дневната од 24 до 30 степени. Во Скопје и околината ќе биде променливо облачно со повремен дожд и појава на грмежи. Утринската температурта ќе изнесува околу 15, а дневната ќе достигне до 28 степени.
XS
SM
MD
LG