Достапни линкови

Талибанците велат дека се блиску до победа


Лидерот на талибанците во Авганистан Мула Омар изјави дека неговите борци биле блиску до победа во протерувањето на странските сили од земјата. Во изјава објавена преку интернет по повод муслиманскиот празник Рамазан Бајрам, Омар упатува повик до претседателот Барак Обама безусловно и што е можно поскоро да ги повлече американските сили од Авганистан.
XS
SM
MD
LG