Достапни линкови

САД задоволни од работата на пакистанските власти


Соединетите Американски Држави соопштија дека се задоволни од пакистанските власти кои уапсија еден осомничен за кој се верува дека имал врска со човекот кој е одговорен за бомбашкиот напад на плоштадот Тајм Сквер во Њу Јорк во мај годинава. Потпаролот на Стејт Департментот, Филип Кроли изјави дека американските истражители се убедени дека обвинетиот за нападот Фаизал Шахзад добил помош од Пакистан.
XS
SM
MD
LG