Достапни линкови

Избирачките места во Авганистан затворени до гласањето


Авганистанските избирачки официјални лица соопштија дека избирачките места ќе бидат затворени до гласањето на 18 септември, поради лошите безбедносни услови во земјата. Државната изборна комисија изјави дека 81 избирачко место од 458 во покраината Нангархар нема да бидат во функција. Околу 5900 места би требало да бидат отворени за гласање.
XS
SM
MD
LG