Достапни линкови

Сеуште конфузија околу Кабулска Банка


Авганистанските власти ги блокирале сметките и имотите на првите луѓе и на најголемите акционери на Кабулската Банка се додека не се расчисти ситуацијата околу оваа најголема приватна банка во Авганистан. Илјадници штедачи чекаат во редови пред експозитурите на банката за да си ги подигнат парите поради шпекулациите дека Кабулската Банка би можела да пропадне. Авганистанската влада и Централната Банка повторуваат дека нема опасност од банкрот на банката.
XS
SM
MD
LG