Достапни линкови

На Шар Планина исчезна овчар со 600 овци


Овчар со стадо од 600 овци исчезнал во саботата на Шар Планина. Случајот во гостиварската полиција го пријавил сопственикот на стадото од Боговиње.
Според МВР, сопственикот вчера пријавил дека 23-годишниот овчар од Кукс-Албанија, исчезнал заедно со околу 600 овци. Вообичаено, овците се напасувале на територија на Косово.
XS
SM
MD
LG