Достапни линкови

Има надеж за подобрување на работите, смета Груевски


Премиерот Никола Груевски рече дека растот на индустриското производство од 8,3 отсто е добар сигнал за земјава. Овој раст се бележи веќе втор месец по ред, изјави Груевски и додаде дека позитивните оценки заедно со потезите на Народната банка за намалување на каматите даваат надеж за подобрување на работите.
Груевски одбегна да одговори колкав е долгот на државата кон стопанството и рече дека тој се менува на дневна база.
XS
SM
MD
LG