Достапни линкови

30 дена притвор за тројниот убиец во Аеродром


Истражен судија му одреди 30 дена притвор на осомничениот за тројното убиство во рибниот ресторан во скопската населба Аеродром.
Убиството се случи завчера.
Мотив за убиството биле нерасчистени должничко-доверителски односи меѓу убиецот и еден од убиените.

XS
SM
MD
LG