Достапни линкови

Повеќе од 50 убиени во бомбашки напад во Пакистан


Пакистанската полиција соопшти дека повеќе од 50 лица биле убиени, а над двесте ранети во денешната експлозија на бомба на еден шиитски митинг во градот Кета. Нападот, наводно бил извршен од бомбаш самоубиец во моментот кога илјадници шиитски муслимани се собраа на солидарност со Палестинците.
XS
SM
MD
LG