Достапни линкови

Медведев во Азербејџан


Рускиот претседател Дмитри Медведев денеска е во Баку на разговори со претседателот на Азербејџан Илхам Алиев. Фокусот на разговорите е ставен врз трговската и воената соработка меѓу двете земји. Ќе се разговара и во врска со нерешениот конфликт меѓу Азербејџан и соседната Ерменија околу Нагорно Карабах.
XS
SM
MD
LG