Достапни линкови

Претседателот Иванов на средба со неколку министри


Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов денеска ќе оствари работна средба со вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески, вицепремиерот задолжен за европски прашања Васко Наумовски, министерот за надворешни работи Антонио Милошоски и министерот за правда Михајло Маневски. Средбата ќе се одржи во Кабинетот на претседателот.
XS
SM
MD
LG