Достапни линкови

Тајланд: престрелка со муслимански бунтовници


Тајландски војници се судриле со муслимански бунтовници во јужниот дел на земјата при што загинал еден војник и еден од милитантите, јавуваат агенциите. Се прецизира дека до престрелката дошло за време на претресот на домот на Мохамад Сараи за кого постои сомневање дека произведувал експлозивни направи и бомби.
XS
SM
MD
LG