Достапни линкови

Воздушен напад на НАТО ја засени посетата на Гејтс на Кабул


Посетата на американскиот секретар за одбрана Роберт Гејтс на Кабул ја засени воздушниот напад на НАТО во северниот дел на Авганистан.Претседателота Хамид Карзаи вели дека при нападот биле убиени 10 луѓе кои работеле на предизборна кампања. Гејтс по ова, објасни дека нападот бил насочен кон бунтовниците на Ал Каеда кои се поврзани со исламското екстемистичко движење во Узбескистан.
XS
SM
MD
LG