Достапни линкови

Вмро дпмне и СДСМ - Кој е повеке или помалку за Нато и ЕУ?


ВМРО-ДПМНЕ денеска побара од другите партии кога станува збор за прашања од национален и државен интерес, како интеграцијата на Македонија во ЕУ да и дадат поддршка на државата и да престанат во разговори со високи евродипломати и политичари да ги девалвираат нејзините институции. Партијата се повика на евро-пратеникот Бернд Поселт.
За СДСМ ваквиот став на ВМРО-ДПМНЕ е само обид партијата да ја скрие својата антиевропска и анти НАТО политика со однапред нарачени изјави на политичар кој е нивен платен лобист, кој отворено учествуваше во нивната предизборна кампања и политичар кој не носи никаква одговорност за своите неодговорни изјави, изјави Андреј Петров од СДСМ.
XS
SM
MD
LG