Достапни линкови

Временска прогноза-променливо облачно и посвежо


Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен повремено засилен ветер претежно од северен правец. Температурата ќе се движи од 18 до 31 степен. Во Скопје слично време, со температура до 25 степени.
XS
SM
MD
LG