Достапни линкови

Седум странски војници загинаа во Авганистан


Седуммина странски војници загинаа денеска во два бомбашки напади во јужен Авганистан, соопштуваат во мисијата ИСАФ. Не се соопштува од која држава се настраданите војници.
XS
SM
MD
LG