Достапни линкови

Единаесет повредени на рок концерт во Русија


Најмалку 11 лица биле хоспитализирани откако група скинхедси со метални шипки влегле во еден клуб во рускиот град Миас каде што се одржувал рок концерт. Полицијата ги негира извештаите на некои агенции дека притоа загинало и едно 14 годишно девојче. Приведени биле 15 луѓе.
XS
SM
MD
LG