Достапни линкови

Македонија ги почнува натпреварите на ЕП во ватерполо


Македонскта ватерполо репрезентација претпладнево, со натрпреварот против Русија, ги почнува настапите на Европското првенство што се одржува во Загреб.
За селекцијата на Македонија ова е второ учество на Европските првенства, откако претходно беше дел и од шампионатот во Малага во 2008 година. Лани македонските ватерполисти настапија и на Светското првенство во Рим.
XS
SM
MD
LG