Достапни линкови

Груевски и Јанкуловска во Салзбург


Премиерот Никола Груевски и министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска денеска се во офоцијална посета на Салзбург, Австрија. Предвидено е Груевски да се сретне со австрискиот канцелар Вернер Фајман а Јанкуловска, пак, ќе учествува на состанокот на Форумот Салзбург.

XS
SM
MD
LG