Достапни линкови

Во Ирак убиени 6 припадници на Сахва


Најмалку шест сунитски борци од воената група Сахва се убини во напади во Ирак, соопштуваат тамошните власти. Според властите припадниците на Сахва се убиени во експлозија на бомба. При експлозијата загинале четворица од нив, а останатите двајца потоа биле нападнати од бунтовниците и убиени. Групата Сахва е сојузничка полиција која почна да соработува со американските сили во 2006-та во борбата против Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG