Достапни линкови

Во Мексико пронајдени 72 тела


Мексиканската полиција пронашла 72 тела на една фарма на североистокот на земјата по судирите со вооружени лица во текот на кои загинале четири лица. Масовната гробница била кај местото Сан Фернандо на границата со Соединетите држави. Ова подрачје е познато по насилството меѓу припадници на различни нарко картели.
XS
SM
MD
LG