Достапни линкови

Самоубиствен напад во Багдад


Најмалку 11 луѓе загинале, а 38 биле ранети во денешниот самоубиствен напад врз една полициска станица во североисточниот дел на Багдад, соопшти ирачкото министерство за внатрешни работи. Полицијата и војската се чести цели на оружените групи во Ирак.
XS
SM
MD
LG