Достапни линкови

Картер со мисија во Северна Кореја да ослободи американец


Поранешниот американски претседател Џими Картер отпатува во Северна Кореја на мисија со цел да го обезбеди ослободувањето на американскиот државјанин, кој се наоѓа во затвор во таа земја од јануари годинава. Севернокорејската полиција го уапси Ејџалон Махли Гомез по потекло од Бостон, Масачусетс, заради илегален премин во Северна Кореја преку Кина.
XS
SM
MD
LG