Достапни линкови

САД загрижени од Иран


Портпаролот на Стејт департментот, Филип Кроули рече дека САД се загрижени поради зголемувањето на воените капацитети на Иран, откако исламската република ги претстави новите ирански воени бродови и беспилотни летала. Тој рече дека поради тоа, САД ја зајакнале воената соработка со земјите од тој регион.
XS
SM
MD
LG