Достапни линкови

Замјотрес во Грција, нема жртви


Замјотерес со јачина од 5,4 степени според Рихтеровата скала е забележан денеска кај грчкиот остров Закинтос, соопштуваат од грчкиот институт за геодинамика. Нема податоци за жртви и матријални штети.
XS
SM
MD
LG