Достапни линкови

Заедничките сили убиле 3 авганистански полицајци


Коалиционите сили убиле тројца авганистански полицајци во престрелка , соопштуват од Алијансата. Инцидентот се случил во северниот дел на земјата за време на престрелка меѓу заедничките сили и бунтовниците. По завршување на престрелката во која учествувале и два хеликоптери, откриле дека меѓу загинатите има и тројца авганистански полицајци, кои биле погодени од оружје од хеликоптерот.
XS
SM
MD
LG