Достапни линкови

Силите на ИСАФ убиле 3 цивили во Авганистан


Најмалку осум бунтовници, три цивили и еден војник на НАТО се убиени во Авганистан во петокот во одделни инциденти , сопштуваат од мисијата ИСАФ. Од Мисијата соопштуваат дека една жена и две деца случајно биле убиени во операција против осомничени бунтовници во западната провинција Фарах .Војникот на ИСАФ бил убиен во напад во јужен Авганистан.
XS
SM
MD
LG