Достапни линкови

Кипар нема да дозволи исполовување на бродови за Газа


Кипар нема да дозволи бродот со жени активисти да исплови од негова територија кон палестинските територии во Појасот Газа, соопшти полицијата. Жени активисти планираа од Либан, преку Кипар, со брод да пристигнат во Газа во наредната недела. Израел предупреди дека нема да дозволи бродот да влезе во Газа, која е под контрола на Хамас.

XS
SM
MD
LG