Достапни линкови

Можно ли е обновување на директните палестинско - израелски преговори


Палестинските лидери, предводени од Махмуд Абас, вечер ќе разговараат за повикот од Вашингтон за обновување на директните преговори со Израел. Палестинскиот преговарач Саеб Ерекат изјави дека треба да биде утврдена палестинската позиција во врска со ваквиот предлог.
XS
SM
MD
LG