Достапни линкови

Пожарите во Русија речиси под контрола


Рускиот претседател Дмитриј Медведев ја укина вонредната состојба во уште три региона кои беа зафатени од пожари. Вонредната состојба е укината во Москва, Нижни Новогород и Мордовија,а останува во сила само уште во Риазан.
XS
SM
MD
LG