Достапни линкови

4-ца бунтовници загинале во Дагестан


4-ца бунтовници загинале во судирите со безбедносните сили во Дагестан, во северен Кавказ, јави Интерфакс. До престрелката дошло кога бунтовниците ја нападнале патролата која сакала да ги легитимира.
XS
SM
MD
LG