Достапни линкови

Состанок на Обама со лидерите на ЕУ на 20 ноември


Американскиот претседател Барак Обама и лидерите на ЕУ ќе се состанат на 20 ноември во Лисабон за да разговараат за зајакнување на светската економија, соопштуваат од Унијата. Портпаролката на ЕУ изјави дека состанокот ќе се одржи по самитот на лидерите на земјите членки на НАТО. Обама побара од лидерите на ЕУ да не спроведуваат остри мерки за штедење за да не се загрози опоравувањето од економската криза.
XS
SM
MD
LG