Достапни линкови

Десетици загинати, над 100 повредени во експлозија во Багдад


Десетици луѓе загинале, а над 100 биле повредени во денешниот самоубиствен бомбашки напад врз еден центар за регрутација во Багдад. Ова е еден од најсмртоносните напади во Ирак во последните неколку недели.
XS
SM
MD
LG